Hoş geldiniz, iPhone ve iPad Türkiye Soru Cevap Yardım sayfası sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
0 votes
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce izmirden sivasa hava yolu ile gittiğimde uçaktan iner inmez telefonumuz şarjı yuzde yuz ilken aniden kapandı sıfıra düştü ve açılmadı bir süre sonra tekrar denemelerimde açıldı bunun sebebi neden olabilir ? herhangi bir problemi yoktu cihazımın
in iPhone / iPad by

1 Answer

0 votes

Bu benim başımada gelmişti çünkü Apple şöyle der ;

iOS aygıtlarını 0º ile 35ºC arası (32º ila 95ºF) ortam sıcaklıklarında kullanın. Düşük veya yüksek sıcaklık koşulları aygıtın sıcaklığı ayarlamak için davranışını değiştirmesine neden olabilir. iOS aygıtını çalışma aralığının dışındaki çok soğuk ortamlarda kullanmak pil ömrünü geçici olarak kısaltabilir ve aygıtın kapanmasına neden olabilir. Aygıtı yeniden daha yüksek ortam sıcaklıklarında kullandığınızda pil ömrü de normale döner. Bir iOS aygıtının çok yüksek sıcaklıklarda kullanılması pil ömrünü kalıcı olarak kısaltabilir.

Aygıtı sıcaklığın -20º ila 45ºC (-4º ila 113ºF) olduğu ortamlarda saklayın. Park edilmiş araçlardaki sıcaklıklar bu aralığı aşabileceğinden aygıtı aracınızda bırakmayın.

by (640 points)
...